top of page

RENKLİ BALIK YENİ DÜNYALAR KÂŞİFİ

Resimli Çocuk Öyküsü

Önerilen Sınıflar: 1. ve 2. Sınıflar

Anahtar Kelimeler: Merak, keşfetme arzusu, yeni arkadaşlıklar, yeni edinilen bilgilerin hayatı değiştirmesi, yaşamsal hakları savunma...

 

Yazar

Burhan Gün

Gülşah Özdemir Koryürek

 

Çizer

Digiflame

 

Senaristliği ve yönetmenliği Burhan Gün tarafından yapılan Renkli Balık Yeni Dünyalar Kaşifi adlı animasyon film, Gülşah Özdemir Koryürek’in metin uyarlaması ile resimli ve çıkartmalı bir çocuk kitabı olarak da çocuklarımızla buluşuyor.

 

Bir akvaryumun içinde başlayan hikaye, Renkli Balık’ın merakı ve akvaryumun sahibi oladuğunu iddia eden Mor Gözlü Ahtapot’un Renkli’yi kabullenmemesi sonucunda akvaryumun bulunduğu evin içine taşınıyor.

 

Renkli Balık’ın akvaryumdan çıkıp evdeki yaşama tanıklık etmesi kahramanımızın yeni şeyler öğrenmesine sabep oluyor. Peki edindiği yeni bilgiler akvaryumun içindeki yaşamı nasıl etkileyecek? Akvaryumun gerçek sahibipleri ile tanıştığında Mor Gözlü Ahtapot’un kurduğu düzeni değiştirebilecek mi?

 

Renkli Balık Yeni Dünyalar Kaşifi adlı animasyon filmin ana hikayesinden uyarlanan resimli çocuk kitabı, merak duygusunun, her söyleneni kabullenmemenin hayatımıza katabileceği olumlu sonuçlar üzerine odaklanıyor. 

 

Sıfırdan Yayınları, 1. Basım Mayıs 2018, 44 Sayfa, Kuşe resimli, çıkartmalı baskı, ISBN 978-605-82880-8-9

 

 

bottom of page