top of page

SEVGİYLE YAP "MİMAR SİNAN SÖYLENCELERİ"

Resimli Çocuk Öyküsü

(+ 8 yaş)

Anahtar Kavramlar: Efsaneler, Mimar Sinar, emek, bir işi sevgi ile tamamlamak, dürüstlük, etik değerlere göre tercihler yapmak, mimarlık, yapıların insan yaşamını düzenlemedeki rolü, çocukları önemsemek, problemler karşısında zeki yaklaşımlar...

 

Yazar

Cengiz Bektaş

Resimleyen

Selin Saygılı

 

Yüksek mühendis- mimar, ozan, yazar Cengiz Bektaş’ın, altı çocuk kitabından biri olan ve Sıfırdan Yayınları tarafından yayınlanan ilk kitap Sevgiyle Yap “Mimar Sinan Söylenceleri” coğrafyamızın yetiştirdiği en büyük isimlerden biri olan Mimar Sinan’ı konu ediniyor.

 

Uzun yıllardır Mimar Sinan üzerine çalışmalar yapan, bu çalışmalar neticesinde  2014 Uluslararası Mimar Sinan Ödülü ile 2016 Mimar Sinan Büyük Ödülüne sahip olan Cengiz Bektaş, anadolumuzda yüzlerce yıldır dolaşan Sinan söylencelerini, büyük ustanın insancı, adil, dürüst ve çalışkan tarafını vurgulayarak anlatıyor. Söylencelerde kurduğu sade anlatı dilini Mimar Sinan’ı tanıtırken de kullanan Cengiz Bektaş, Mimar Sinan’ın kim olduğunu, hangi dönemde yaşadığını ve verdiği eserleri de çocuklarımıza aktarıyor.

 

 

Sıfırdan Yayınları/

Basım Yılı 2016, Sayfa Sayısı 68, Karton Kapak, 80 gr. Ivory, ISBN 978-605-84662-0-3

bottom of page