top of page
MaviveCamur2Basim.jpg

MAVİ VE ÇAMUR

Resimli Çocuk Öyküsü

Önerilen Sınıflar: Okul Öncesi ve 1. Sınıflar

Anahtar Kavramlar: Can sıkıntısı, çok oyuncağa sahip olmak, kaliteli zaman geçirmek, eskiden nasıl eğlenirdik, iyi bir fikir bulmak...

 

Yazar

Ayşe Bakırcı Yücer

 

Çizer

Elif Demir

 

Mavi, bir oda dolusu oyuncağı, eşyası olmasına rağmen canı çok sıkılan ve başkalarının oyuncaklarını, başkalarının giysilerini hayal eden bir çocuktur... Bu durumu farkeden annesi Mavi’ye yepyeni bir  oyun dünyasının kapısını aralar. Yağmurlu bir tatil gününde onu parka götürür ve çamur ile tanıştırır. Kendi çocukluğunda, yağmur altında oynadığı oyunları Mavi ile birlikte oynar. Oyuncaksız, eşyasız da eğlenebileceğini farkeden Mavi, çağımızın çocuk hastalığı olan “can sıkıntısı”ndan kurtulmanın bir yolunu bulmuştur artık. Etrafındaki her şeye bambaşka bir gözle bakmaya başlar.

 

Deneyimli bir anaokulu öğretmeni olan Ayşe Bakırcı Yücer, yayınlanan ilk çocuk öyküsü ile çocuklarımızın en büyük problemi olan “can sıkıntısı”na önemli  ve çok keyifli bir çözüm önerisi getiriyor.

 

Sıfırdan Yayınları/ 1. Baskı Aralık 2017, ISBN: 978-605-82880-4-1 , Sayfa Sayısı 32, iplik dikişli Amerikan kapak, kuşe resimli baskı.

2. Baskı Kasım 2019, Sayfa Sayısı 32, İplik Dikişli Amerikan Kapak, Kuşe Resimli Baskı, 

ISBN: 978-605-82880-4-1

 

 

bottom of page