top of page
Resim1.jpg
  • Çocuğun Şarkısı
  • Handan Belivermiş

Handan Belivermiş

 

1981 yılında İstanbul’da doğmuş, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Aynı bölümde 2006 yılında yüksek lisans, 2014 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca 2007-2008 Yılları arasında Sakarya Üniversitesi’nde Felsefe Grubu Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nı bitirmiştir.

Meslek hayatına, çeşitli eğitim kurumlarında rehber öğretmenlik yaparak başlamış olan Belivermiş, vakıf üniversitelerinde tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak Sosyoloji, Psikoloji ve Çocuk Gelişimi alanlarında dersler vermiştir. Belivermiş’in yetişkinlere ilişkin son çalışmaları, Nobel Yayıncılık’tan Psikocoğrafya adı ile

basılan kitap içinde (2021) “Devrimin Psikocoğrafyası” ve “Ekolojik Psikoloji” başlıkları ile yer almıştır. Şu an Postmodern Çağda Toplumsal Kimlik adlı kitap için “Eğitim Kurumunun Toplumsal Kimlik Üzerindeki Siyasi Rolü” başlıklı bölümü hazırlamaktadır.

Belivermiş, Oluşum Drama Enstitüsü’nden Drama Liderliği, P4C Türkiye Eğitim ve Danışmanlık Kurumu’nda P4C (Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe) uzmanlığını almıştır. Ayrıca A&B Düşünce Atölyesi’nde yetişkin ve çocuk drama atölyeleri, Beylikdüzü Kültür Merkezi Kütüphaneleri bünyesinde drama ve masal atölyeleri, MEB İstanbul Öğretmen Akademileri platformunda “Nitelikli Çocuk Edebiyatı” üzerine seminer ve atölyeler yapmakta, çocuk şarkıları besteleyip resimleyerek sosyal medyada yayınlamaktadır.

 

Belivermiş’in, Nesin Yayınevi’nden çıkan ve Mustafa Delioğlu’nun resimlediği “Yeşil Şahmeran Masalı” (1.

Baskı: Eylül 2020, 2. Baskı: Aralık 2020) ve Boncuk Yayınları’ndan çıkan ve yine Mustafa Delioğlu’nun

resimlediği “Eflatun” serisinin ilk kitabı “Ayı Uyutan Çocuk” (Aralık 2019) adlı iki resimli kitabı ve Nesin

Yayınevi tarafından yayınlanmış, 8-12 Yaş için yazdığı “Zümrüt ile Asgerd” (Haziran 2022) adlı çocuk kitapları

bulunmaktadır. Son kitabı Sabit’in Okulu, 2023 yılında Sıfırdan Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

bottom of page