top of page
SabitinOkuluKapak.jpg

SABİT’İN OKULU

Çocuklar İçin Resimli Kİtap

(3 Yaş ve üzeri)

 

Yazan ve Reismleyen

Handan BelivermişTema: Farklı bireyler, iletişim yöntemleri, kendini ifade etme biçimleri, kendini kabul etme, becerilerini tanımlama, kendini tanımlama, yaşam alanlarımız, okula başlama kaygısı, merak.

 

Hikayede 'birey mi çevresini belirler, çevre mi bireyi belirler' gibi sosyolojik bir konu "okul" meselesi üzerinden ele alınmaktadır.

 

Sosyolog, Dr. Handan Belivermiş, bugüne kadar biriktirdiği, psikoloji, felsefe, çocuklarla felsefe, drama deneyimlerini nitelikli çocuk kitaplarına dönüştürmekte ustalaşmış bir isim. Farklı yayınevlerinden yayınlanan üç kitabı ile büyük beğeni toplayan Belivermiş, Sabit’in Okulu adlı dördüncü kitabı ile Sıfırdan Yayınları’nda.

 

Sabit okula başlayacağı için hem çok heyecanlı hem de çok kaygılıydı.  Okul, gerçekten abisinin dediği gibi sandviçe mi benziyordu? Ablası, arkadaşları gezegenlere benzetmişti. Babası, keyifli bir bulmaca olduğunu söylemişti ama Sabit bulmaca çözmekte pek de başarılı sayılmazdı. 

 

Ketçaplı, mayonezli, gezegenli, bulmacalı bu yerde ne yapacaktı? Kendini yeni insanlara nasıl tanıtacaktı?  Tam da bunları düşünürken Sabit, ninesi sessizce sokuldu yanına ve başladı tatlı tatlı anlatmaya…  

 

Sabit, artık okulun ilk günü ne yapacağını biliyordu. 

 

Belivermiş’in, küçük bir çocuğun kendini anlatma, tanıtma, kabullendirme çabasını anlattığı bu eğlenceli hikâye, yazarın kâğıt kolaj tekniği ile ürettiği rengârenk resimlerle okuyucuya sunuluyor.

 

Sıfırdan Yayınları/ 1. Baskı Ocak 2023, Sayfa Sayısı 32, Karton Kuşe Kapak, Kuşe resimli baskı, ISBN 978-605-73641-3-5 / Okul Çalışması yapılmaktadır. Yazar etkinliği vardır.

bottom of page