top of page

Mehmet Ümit Görgülü

 

1970 Ödemiş'te doğdu. İlköğretim ve liseyi İzmir’in Ödemiş ilçesinde, yüksek öğrenimi İzmir 9 Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nde tamamladı. Halen 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sahne Sanatları Bölümü’nde, tez aşamasında, Tiyatro Yüksek Lisans eğitimini sürmektedir.

 

Üniversite yıllarından beri tiyatro ve dramaya olan ilgisini, aldığı mesleki eğitimle birleştirerek, çocuk eğitimi, tiyatrosu, şiir, roman, tiyatro senaryo vb. alanlarda amatör/ profesyonel düzeyde sürdürdü. TRT 1 ve TRT İNT kanallarına çeşitli yayın dönemlerinde Drama Yazarlığı ve Çocuk Programlarına Danışmanlık yaptı. Bazı yazı, öykü ve şiirleri çeşitli dergi ve  gazetelerde yayımlandı. 

 

Tiyatro Gazetesi yazarlarındandır.

 

Okul öncesi, ilköğretim ve Lise öğrencileri düzeyinde tiyatro ve drama çalışmalarını sürmekte ve aynı zamanda Yarın Oyuncuları'nın Genel Sanat Yönetmenliğini yapmaktadır. Oyun Yazarları ve Çevirmenleri Derneği üyesi olan M. Ümit Görgülü 2014'de Tiyatro Gazetesi Anadolu Ödüllerinde En İyi Yazar Ödülü aldı.

         

Evli ve Bey Efe isminde bir oğlu var. İzmir'de yaşıyor. 

 

Basıma hazırlanan diğer oyunları:

- Aklın Gürültüsü Yunus Emre (2009)

- Efeler (Çakırcalı Mehmet Efe'nin Hikayesi-2014)

- Köpek Diyojen (Aklım Hapishanesinden Firar- 2012)

- Ölümcül Bilmece (2013)

- Normaller Sevemez (2004)

- Robinsonlar (2014)

- Şimşek Çetesi (Çocuk Oyunu)

- Arka Taş  (Çocuk Oyunu- 2005)

- Pandora'nın Sandığı (Çocuk Oyunu-1999)

- Kül Kedisi Masalını Yeniden Yazdık (Çocuk Oyunu- 2001)

MY BUTTON
bottom of page