top of page
Kaptan Pacoz_Kapak_High.jpg

KAPTAN PAÇOZ ve TAYFASI

 “Kızıl Surat’ın Cesareti”

 

Resimli Çocuk Öyküsü (+ 9 yaş)

Yazar

Mustafa Öztürk

 

Çizer

Müjde Başkale

Anahtar Kelimeler: Farklı bireyler ve farklı kültürlerin bir arada yaşaması, olayların toplumlara etkisi, maddenin özelliklerini bilmek onların nasıl kullanıldığını anlamamızı sağlar, kültür toplumun kimliğini oluşturur,  iletişim yöntemleri, kendini ifade etme biçimleri, çevremizle kurduğumuz bağ.

 

Mustafa Öztürk, beşinci çocuk kitabı Kaptan Paçoz ve Tayfası “Kızıl Surat’ın Cesareti” ile çocuklarımızı soluksuz bir maceraya davet ediyor. 

 

… Kaptan Paçoz birden, iri, kıllı parmaklarıyla sıkı sıkıya tuttuğu haritayı hızlıca açarak iki eliyle yukarı kaldırdı. “İşte!” dedi. “Hepimizi çok zengin edecek muhteşem hazinenin haritası! Maldiv’de bizi bekliyor!...

 

Kaptan Paçoz ve tayfasının hikâyesi işte böyle başladı. Yolculuk boyunca birbirinden ilginç maceralar yaşayıp, pek çok tehlikeyi atlattılar, geminin güvertesine başka yolcular kattılar ve yolun sonunda ummadıkları kadar büyük bir hazineye ulaştılar. 

 

Kaptan Paçoz ve tayfasının bulduğu hazine altın, gümüş, dolar ya da bitcoin ile ölçülemeyecek kadar büyük bir hazineydi. Yok canım, Kaşıkçı Elması da değildi ama kesinlikle ondan bile değerliydi. Hazinenin sırrını çözmek için hikâyenin içine bekliyoruz herkesi…

 

Sıfırdan Yayınları/ 1. Baskı Mart 2022, Sayfa Sayısı 112,  Karton Kapak, Resimli Baskı, 13,5x19.5 cm,

978-605-68829-7-5

bottom of page