top of page

 

Tiyatro Gazetesi Haziran Sayısı

 

Tiyatro Gazetesi, 51. kez okuyucusu ile buluşuyor! 

Tiyatro Gazetesi, Haziran sayısında İstanbul Şehir Tiyatrosu’nun son bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği etkinlikler ve aldığı onlarca ödülü manşetine taşıdı. Gazete ayrıca Nurhan Uslu’nun, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan‘in  Edirne’de Berkin Elvan Çocuk Tiyatrosu söyleşisi, Bakırköy Belediye Tiyatrosu’ndan atılan 59 oyuncunun haberini ve OYÇED’in Karadeniz Kitap Fuarında haberini ana sayfadan yayınlayarak Haziran sayısını okuyucularıyla buluşturuyor.

 

Nazif Uslu‘nun bu ayki yazısı, Denizli Büyük Şehir Belediyesi Uluslararası Amatör Tiyatrolar Festivali üzerine.   Nazif Uslu, festivaller üzerinden bir öneri ve eleştiri örneği sunuyor. Nurhan Uslu, ayrıca, Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali üzerine ve Efeler İtalya’da başlıklı yazıları ile okuyucularını selamlıyor.

 

Bu ay Tiyatro Gazetesi, sayfalarında büyük bir ustayı Özdemir Nutku’yu ağırlıyor! Özdemir Nutku, “Tiyatro” adlı yazısı ile Tiyatro Sanatını anlatıyor.

 

Aybüke Eryiğit, Afife Jale de en iyi kadın ödülünü alan Aslı Yılmaz ile yaptığı söyleşi, Tamer Levent “Sanat Eğitimi” yazısı, Savaş Aykılıç, “Aydın Arıt Tiyatrosu” üzerine bir yazısı ile Tiyatro Gazetesinin sayfalarında yerini  aldı. Ceren Olpak, “Tembellik”,  Burcu Reşit, Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı akademisyenlerinin yürüttüğü bir çalışmayı sizlerle paylaşıyor. Erhan Özçelik “Yağmur” adlı yazısını, Zehra Çam,  “Eskişehir  Cep Tiyatrosu”  söyleşisini paylaşırken,  Halit Karaata, “Gül Gül Öldük” adlı yazısına devam ediyor. Yaşam Kaya, “Kenarda Kalan İnsanlardan Çapıcı Bir Göç Hikayesi”, Kayseri temsilcimiz Oğuzhan Abdi Oğuz, “Sanata Değer Veren Tiyatrocular”, Orhan Kurtuldu  “Sanat Özgürlüktür”, Ramazan Aksoy, “Erkan Yücel Anısına”, Mehmet Nurkut İlhan, “Bozcaada da Artık Tiyatro Festivali var”, Müfit Semih Baylan, “Karadeniz de Tiyatro Rüzgarı”,  Şirin İnci, “Orada Bir Yer Var Yakında”, Hayati Özen, “Özgürlüğün Bedeli”, Eren Aysan, “Devlet Tiyatrolarının Dünü Bugünü 14”  adlı yazılarıyla Tiyatro Gazetesi’nin sayfalarında ki yerlerini alıyorlar. Tuğba İlmaz, “Aşk ve Faşizm” adlı oyun hakkında Yeşim Özsoy’la yaptığı söyleşiyi paylaşıyor. Kıbrıs temsilcimiz Hasan Çakmak, “Belirsizlik Ortamında Kültür Sanat” başlıklı yazısının yanı sıra, Kuzey ve Güney Kıbrıs liderlerinin bir araya gelerek “Ortak Bir Kültür Komitesi Kurulacak!” kararlarına ilişkin yazı ile gazetemizin sayfalarındaki yerini alıyor.

Mehmet Tekkanat, bu ay, Mersin’de birincisi gerçekleştirilen “Sahne Mersin’in” Tiyatro Festivali yazısı ile bizlerle. Rasim Aşın, Adana’da düzenlenen Liselerarası Tiyatro Festivalini inceliyor.

 

Tiyatro Gazetesi, Mayıs ayı liselerarası tiyatro buluşmalarının yoğun yaşandığı bir ay olması nedeniyle, Terakki, Profilo, Adana ve Kayseri’de gerçekleştirilen Liselerarası tiyatro buluşması ve yarışmalarına geniş yer verdi.

 

Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği’nin Edirne’de 6.nı gerçekleştirdiği buluşma, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun aldığı ödüller, Devlet Tiyatroları, Şehir Tiyatroları, Üniversite Tiyatroları ve bir çok özel tiyatronun haberleriyle yine dopdolu bir Tiyatro Gazetesi sizlerle buluşmaya hazır.

 

Tiyatro Gazetesi Haziran 2015; 32 Sayfa, Renkli/Siyah-Beyaz, 3 TL

ISSN: 1307-9816

 

İyi okumalar.

Tiyatro Gazetesi Yayın Kurulu

0212 -621 81 87

www.tiyatrogazetesi.org

www.tiyatrogazetesi.net

 

 

bottom of page